Jeśli nie masz czasu na skoszenie trawnika, założenie systemu nawadniającego albo przycięcie drzew – kompleksowa pielęgnacja ogrodu to usługa, jaką możemy Ci zaproponować w Krakowie. Im bardziej jest to rozległy teren lub znajduje się na nim dużo roślin, tym wymaga więcej pracy zarówno wiosną, jak i jesienią. Utrzymanie go w dobrym stanie, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych, może być dla Ciebie skomplikowanym zadaniem. Dla nas z kolei to żaden problem – zaopiekujemy się każdym centymetrem kwadratowym tego miejsca, a wszelkie pomysły skonsultujemy z Tobą.

Możemy Ci zaproponować wiele rozwiązań zarówno w zakresie samej aranżacji, jak i gatunków, jakie warto posadzić czy w kwestiach dbania o ten zielony zakątek.

Sprawimy, że Twój ogród będzie wyjątkowy przez cały rok, a wiosnę i jesień wykorzystamy na wykonanie niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. O nich samych możesz przeczytać poniżej. Naszym zadaniem jest także zwalczanie ewentualnych chorób roślin i szkodników.

Pielęgnacja ogrodu wiosną – Periant Kraków

O tej porze roku zakres prac związany z przygotowaniem tego miejsca do nowego okresu wegetacji jest największy. Wiosenna pielęgnacja ogrodu to przede wszystkim czas na to, aby:

 • Wertykulacja trawnika
 • Nawożenie trawników
 • Cięcie drzew i krzewów
 • Naprawa ścieżki i granicy
 • Usuwanie martwych lub chorych roślin i drzew
 • Sprzatanie ogrodu
 • Sprawdzenie oraz konfiguracja systemu nawadniania

Zajmujemy się także trawnikiem – wykonujemy zabieg wertykulacji oraz nawozimy go. Pielęgnacja ogrodu wiosną w naszym wykonaniu to również sadzenie wielu nowych drzew, krzewów czy roślin oraz usuwanie martwych lub chorych, a w przypadku już istniejących – przycinanie i formowanie. Zadzwoń do nas a my zajmiemy się resztą – oferujemy usługi pielęgnacji ogrodu w Krakowie i całej Małopolsce.

Pielęgnacja ogrodu jesienią

Na czym polega jesienna pielęgnacja ogrodu? W tym przypadku najważniejsze jest właściwe zabezpieczenie roślin przed nadchodzącą zimą. Szczególnym zagrożeniem jest bowiem dla nich mróz. Dlatego zarówno te, które są wsadzone w grunt, jak i doniczkowe owijamy włókniną. Oprócz tego:

 • Zabezpieczanie roślin przed mrozem
 • Owijanie roślin doniczkowych
 • Cięcie drzew i krzewów
 • Usuwanie liści
 • Jesienne nawożenie

Bardzo ważnym zabiegiem jest nawożenie, ponieważ w ten sposób uzupełnia się w glebie składniki pokarmowe oraz wzbogaca ją w próchnicę. Profesjonalna pielęgnacja ogrodu jesienią, jaką Ci proponujemy, pozwoli przygotować wszystkie rośliny do właściwego przezimowania.

 

 

Kompleksowa pielęgnacja ogrodu – Karków i okolice

Wszystkie wspomniane powyżej czynności możesz zlecić naszej firmie. Kompleksowa pielęgnacja ogrodu zwłaszcza wiosną i jesienią to dla Ciebie rozwiązanie idealne – nie musisz się martwić o to miejsce, bo zadbamy o nie w odpowiedni sposób. Wykonamy za Ciebie w określonym czasie niezbędne prace ogrodnicze, wykorzystując do tego naszą wiedzę, doświadczenie, specjalistyczny sprzęt, sprawdzone i profesjonalne rozwiązania oraz preparaty. Ty z kolei zyskasz zielony zakątek ze swoich marzeń, w którym będziesz chętnie odpoczywał z bliskimi.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój ogród został poddany kompleksowej pielęgnacji wiosną lub jesienią, możesz na nas liczyć! Działamy na terenie Krakowa oraz jego okolic i zapewniamy usługi na najwyższym poziomie!