Jeśli zależy Ci na pięknie rozwijającym się ogrodzie z bujną roślinnością, niezbędne są wydajne systemy nawadniania, które możemy dla Ciebie wykonać. Zajmujemy się projektowaniem i realizacją instalacji dostosowanych do warunków panujących na działce oraz zoptymalizowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych gatunków traw i kwiatów. Potrzebne Ci profesjonalne nawadnianie ogrodu w Krakowie? Zgłoś się do nas, a zadbamy o wszystko!

 

 

Automatyczne systemy nawadniania – zalety

Dlaczego warto postawić na zautomatyzowane systemy nawadniania? Odpowiedź jest prosta – zwalniają Cię one z konieczności samodzielnego podlewania ogrodu w suchych okresach, gdy deszcz nie wystarcza, aby pokryć zapotrzebowanie roślin na wodę. Oszczędzasz zatem czas, a także zyskujesz:

  • wygodną instalację, która – odpowiednio zaprogramowana – uruchamia się o ustalonych porach i dba o nawodnienie Twojego ogrodu,
  • bezpieczeństwo roślin – są one podlewane nocą lub wczesnym rankiem, a więc zdobywają zapas wody na cały dzień, czerpiąc z tych zasobów podczas upałów,
  • praktyczny system nawadniania – komponenty są przeważnie ukryte pod trawą, dlatego nie zaburzają estetyki ogrodu i nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne,
  • oszczędność wody – zautomatyzowana instalacja skutecznie dostarcza wodę do roślin i racjonalizuje ją w perfekcyjny sposób, dostosowany do indywidualnego zapotrzebowania konkretnych gatunków,
  • możliwość swobodnego wyjeżdżania nawet na długi czas – nie musisz bowiem martwić się, że ogród wyschnie i po powrocie zastaniesz zniszczone rośliny.

Nawadnianie ogrodu Kraków – zakres świadczonych usług

Twój ogród może być zraszany wodą czerpaną ze studni głębinowej lub wodociągów. Ekologicznym i niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest wykorzystanie deszczówki – to najbardziej polecana opcja, dzięki której bazujesz na zasobach naturalnych i nie musisz ponosić dodatkowych opłat. Do naszych usług należy nie tylko projekt i montaż systemu nawadniania, ale także cykliczna weryfikacja stanu technicznego, opróżnianie i czyszczenie instalacji przed zimą oraz przegląd i uruchamianie na wiosnę. Wybierając naszą firmę, masz pewność kompleksowej opieki nad ogrodem – zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Proponowane nawadnianie ogrodu w Krakowie może odbywać się przy użyciu zraszaczy wynurzalnych (ukrytych w podłożu) i niewynurzalnych (montowanych na rurkach). Mogą one obracać się wokół własnej osi, co zwiększa wydajność ich pracy. Z łatwością dostosujesz obszar wymagający podlania, a także jego kształt przy użyciu odpowiednio dobranych dysz. Alternatywą dla tego rozwiązania są linie kroplujące, doprowadzające wodę bezpośrednio do korzeni danej rośliny. Pomożemy Ci wybrać najlepszy system nawadniania ogrodu, aby perfekcyjnie spełniał on swoją funkcję i dbał o zdrowy rozwój Twoich kwiatów, krzewów i trawy.

Zależy Ci na pięknej działce, jednak chcesz ograniczyć swój udział w jej pielęgnacji? Zaprojektujemy dla Ciebie systemy nawadniające, które zwolnią Cię z obowiązku podlewania ogrodu. Podziwiaj swoje podwórko, relaksuj się i ciesz z kontaktu z przyrodą bez zbędnego wysiłku! Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, a także właścicieli firm i obiektów rekreacyjnych.