Szukasz firmy, której specjalizacją jest wycinka drzew i krzewów w Krakowie? Trafiłeś we właściwe miejsce! Zarówno usuwanie suchych gałęzi, jak i wycinka gatunków, które np. stanowią zagrożenie lub są nieestetyczne to czynności, które wykonamy dla Ciebie sprawnie i bezpiecznie! Od lat zajmujemy się realizacją tego typu zleceń dla klientów prywatnych, firm czy instytucji z terenu województwa małopolskiego. Korzystamy z różnych metod oraz specjalistycznego sprzętu.

W jaki sposób realizowana jest wycinka drzew lub krzewów? Nierzadko najpierw trzeba załatwić procedurę urzędniczą w wydziale ochrony środowiska, czyli uzyskać zezwolenie na ich usunięcie – jeśli sytuacja dotyczy gatunków rosnących np. w pasie drogowym na drodze publicznej, na obszarach chronionych, w parkach narodowych albo rezerwatach przyrody. Drugim rozwiązaniem jest zgłoszenie zamiaru zrealizowania tej czynności. Dokonuje tego właściciel nasadzenia lub posesji, nawet jeżeli znajdujące się na niej drzewo nie jest jego. Robi to w przypadku, gdy obwód pnia na wysokości 5 cm od powierzchni gruntu przekracza:

  • 80 cm – dotyczy to topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
  • 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
  • 50 cm – obejmuje to pozostałe gatunki (większość szlachetnych i ozdobnych).

Tylko w przypadku wycinki drzew i krzewów owocowych nie potrzebujesz ani zezwolenia, ani zgłoszenia i możesz je usuwać według własnego uznania.

Wyjątkiem są za to pomniki przyrody lub inne okazy zastrzeżone przepisami. Wówczas w pierwszej kolejności musi zostać zniesiona forma ochrony przyrody, jaką są objęte, a dopiero później dopełnia się reszty formalności związanych z usunięciem danego gatunku.

Gdy uznasz, że przycinanie lub wycinka krzewów czy drzew są konieczne i załatwisz wszystkie niezbędne zgody, zajmiemy się realizacją zlecenia w Krakowie lub w innych miejscach na terenie Małopolski!

Wycinka drzew i przycinanie krzewów – Karków i okolice

Jeżeli planujesz usunąć krzew lub całą grupę, która zajmuje powierzchnię większą niż 25 metrów kwadratowych, to również masz obowiązek zgłoszenia takiego zamiaru w urzędzie. Jeśli chcesz tylko dokonać ich przycinki, warto to zrobić pod koniec lutego lub w marcu, zanim jeszcze w ich gałęziach zaczną płynąć życiodajne soki. Wtedy pięknie się zagęszczą i odwdzięczą bujnymi kwiatami. Do wykonania tych czynności potrzebne są odpowiednie warunki pogodowe i narzędzia.

Przycinanie krzewów i drzew pozwala nie tylko kontrolować ich naturalny wzrost, ale także estetycznie je formować. Dzięki temu zabiegowi będą pięknie kwitnąć, rodzić dużo dorodnych owoców oraz zyskają zdrowe gałęzie i liście. Jako specjaliści wiemy, że poza usunięciem martwych, chorych czy nadłamanych elementów każda grupa roślin wymaga nieco innego sposobu cięcia.

Jeśli uważasz, że przycinanie drzew lub krzewów jest dla Ciebie zbyt skomplikowaną czynnością, zleć ją nam!

W zależności od rodzaju powierzonego nam zadania skorzystamy z odmiennego sprzętu np. pilarki, wysięgnika i naszego doświadczenia. Mamy wszelkie uprawnienia do tego, aby realizować różne prace ogrodnicze, w tym także na wysokościach. Wycinka lub przycinanie drzew i krzewów w Krakowie to czynności, które możesz powierzyć fachowcom takim jak my!