Jedną z naszych specjalizacji jest budowa i pielęgnacja boisk piłkarskich. Czeka Cię położenie murawy na stadionie i nie wiesz, jak się za to zabrać? Planujesz renowację obiektu sportowego i chcesz przygotować go do sezonowych rozgrywek? Zgłoś się do nas! Doskonale wiemy, jakie działania należy podjąć, aby trawa na stadionie wyglądała perfekcyjnie i wyróżniała się trwałością oraz długą żywotnością. Zobacz, jak pracujemy i dlaczego warto nam zaufać!

Renowacja boisk piłkarskich

Zaniedbane boiska nie zapewniają komfortu podczas treningów i meczów. Gromadząca się na nich woda tworzy kałuże, a wilgoć nie jest wydajnie odprowadzana. Cierpi na tym nie tylko wygląd trawnika, ale także jego zdrowie – zgniła murawa traci kolor, nie rośnie i przestaje być optymalnym podłożem do biegania. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na przywrócenie jej dawnej estetyki. Renowacja boisk sportowych to nasza specjalność! Wśród wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych należy wymienić:

  • aerację – napowietrzanie gleby w celu jej spulchnienia i pobudzenia trawnika do wzrostu,
  • piaskowanie – sprzyja ono ukorzenianiu i poprawia strukturę podłoża,
  • wertykulację – oczyszcza glebę i umożliwia jej dogłębne odżywienie,
  • wykonanie odwodnienia przy użyciu drenażu dobranego do indywidualnych warunków przestrzennych.

Trawa na boisku musi być równa, dlatego tak ważne jest jej regularne koszenie. Podejmujemy się również takich zleceń, wykorzystując podczas pracy nowoczesne sprzęty i wyposażenie gwarantujące szybkie wykonanie zadania.

Profesjonalna budowa boisk piłkarskich wymaga starannego przygotowania i oczyszczenia podłoża, a także wysiania odpowiednich gatunków trawy. Murawa musi być odporna na intensywną eksploatację, aby w nienaruszonym stanie przetrwała wiele rozgrywek.

Układanie trawy na stadionie

Dlaczego tak ważne jest przemyślane położenie murawy na boisku? Ta pozornie prosta czynność wiąże się z szeregiem niepożądanych konsekwencji, jeśli zostanie nieodpowiednio wykonana. Gromadzenie się wody, obumieranie trawy oraz powstawanie brzydkich placków ziemi to główne objawy źle ułożonego trawnika na boisku. Chcesz tego uniknąć i mieć pewność, że na Twoim obiekcie będzie można rozgrywać mecze bez obaw o stan podłoża? Skorzystaj z oferty i przekonaj się, że budowa i renowacja boisk piłkarskich w naszym wykonaniu to usługi na najwyższym poziomie.

Wybierz na swój stadion murawę wysiewaną lub z rolki. Każde z tych rozwiązań odznacza się specyficznymi zaletami. Decydując się na podłoże z nasion, pamiętaj o konieczności zapewnienia optymalnego czasu i warunków do wzrostu trawy. Niezbędna będzie jej regularna pielęgnacja i systematyczne koszenie – z chęcią podejmiemy się cyklicznych zleceń, aby Twoje boisko sportowe zawsze było w perfekcyjnym stanie. Murawa z rolki hamuje rozwój ewentualnych chwastów i gwarantuje możliwość niemal natychmiastowego użytkowania, co sprzyja jej popularności.

Szukasz profesjonalnych usług ogrodniczych? Zależy Ci, aby Twój obiekt piłkarski spełniał najwyższe wymagania i zachwycał zdrową murawą? Zgłoś się do nas, a wspólnie ustalimy satysfakcjonujące warunki współpracy.