Estetycznie wykonany trawnik jest nieodłączną ozdobą posesji. Gdy jest zadbany, stanowi wizytówkę właściciela posesji. Przed inwestycją w taką dekorację warto zapoznać się ze składowymi, które determinują ostateczny koszt montażu trawy. Nasza firma zapewnia kompleksowe przygotowanie ziemi pod rozłożenie zieleni. Działamy na rynku od wielu lat, dzięki czemu dysponujemy doświadczeniem niezbędnym do rzetelnego wykonania usługi. Pokazujemy, że ogrodnictwo nie musi przysparzać problemów. Wykorzystujemy rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie efektownego efektu bez nadmiernego wysiłku.
To, ile wyniesie kosztorys założenia trawnika, zależy od wielu indywidualnych czynników. Z tego względu każdy zainteresowany powinien skorzystać z wyceny, którą oferuje profesjonalna firma ogrodnicza. Mieszkańcy Krakowa i okolic mogą liczyć na pomoc ze strony naszych specjalistów. Doradzimy, które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i przygotujemy atrakcyjną ofertę.

Ile kosztuje założenie trawnika z rolki?

Przyciągająca wzrok trawa w ogrodzie to rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas. Rozłożenie trawiastego dywanu trwa od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Istotną zaletą takiej usługi jest fakt, że rezultaty w postaci barwnego i zdrowego trawnika są widoczne od razu. Cena trawy z rolki jest uzależniona od rodzaju mieszanki, jej jakości oraz rozmiaru zamówienia.
Opłata za zakładanie trawników jest zmienna również przy wykupieniu dodatkowych usług. Kwotę podnosi transport produktu na działkę, zamontowanie systemu nawadniającego czy też przygotowanie terenu pod trawę. Dla uzyskania najkorzystniejszej oferty warto wybrać naszą firmę ogrodniczą, która profesjonalnie przeprowadzi cały proces.

Co wpływa na koszt założenia trawnika?

Na kosztorys zakładania trawnika wpływa przede wszystkim rodzaj murawy, na który zdecyduje się Klient. Naturalnie wysiewana trawa najczęściej okazuje się tańszym rozwiązaniem. Warto zaznaczyć, że jest to sposób dla osób cierpliwych, które są gotowe poświęcić czas na doglądanie ogródka. Jeśli priorytetem jest uzyskanie szybkiego i estetycznego efektu, lepiej wybrać trawę w rolkach. Jej montaż to większy, choć jednorazowy wydatek. Wystarczy ją regularne podlewać i kosić zgodnie z zaleceniami producenta, by zachowała piękny wygląd.
Wśród czynników wpływających na koszt założenia trawnika przez naszą firmę ogrodniczą znajdują się także:

  • wyrównanie terenu i wygładzenie powierzchni,
  • oczyszczenie działki z chwastów, liści, korzeni oraz pozostałych zanieczyszczeń,
  • rozmiar i rodzaj zieleni,
  • użyźnienie gleby poprzez rozsypanie nawozu,
  • instalacja dodatkowych systemów, np. nawadniających,

Podsumowanie

Założenie trawnika wokół domu może być wykonane samodzielne. Proces ten wymaga jednak wprawy i wiedzy, dlatego większość osób decyduje się na zatrudnienie specjalistów. Doświadczeni pracownicy przygotują kosztorys przedsięwzięcia i zadbają o wszystkie detale. Korzystając z naszych usług, można mieć pewność, że gleba zostanie dokładnie przygotowana, a położona trawa nie ulegnie osunięciu. Dobierzemy rodzaj produktu dopasowany do pH podłoża oraz przekażemy wskazówki dotyczące pielęgnacji zamontowanej zieleni.

Nasza firma ogrodnicza z Krakowa oferuje Klientom zakładanie trawników naturalnych oraz montaż traw z rolki. Wierzymy, że zadowolenie konsumenta decyduje o jakości marki, dlatego każde zlecenie traktujemy wyjątkowo. Wybieramy rozwiązania, które zagwarantują długą żywotność zieleni i jej nienaganny wygląd. Przy realizacji zadań stawiamy na dokładność, by osiągnąć rezultat, o jakim marzy Klient.